In Stock SKU: Q-FIX-65-16IN-GRY-RSR
MODEL/DESC: The Fix
Action: Bolt
Caliber: 6.5 Creedmoor
Barrel Length: 16"
Capacity: 10+1
Trigger: Two Stage Match
Safety: Selector Switch
OAL: 35.10"- 36.60"
Weight: 6.30 lbs
Stock Description: Folding
Muzzle: Cherry Bomb Muzzle Brake
Receiver Material: Aluminum
Sights: None
Barrel Description: Lightweight Threaded
Twist: 1:7"
Barrel Length Range: 16" to 16.99"
Weight Range: 6 lbs to 6.99 lbs
Hand: Right Hand
Stock Finish Group: Black
Metal Finish Group: Blued/Black
Q The Fix, Bolt Action, 6.5 Creedmoor, 16" Threaded Barrel, Gray, Folding Stock, Right Hand, 10rd, Product Finishes, Shade Variations and Other Imperfections Are Normal Due to the Manufacturing Process FIX-6.5-16IN-GRY
UPC 850000857551
MFG q
MFG NUM FIX-6.5-16IN-GRY
MODEL The Fix
CALIBER 6.5mm Creedmoor
BARREL 16" - Threaded
ACTION Bolt
CAPACITY 10RD
STOCK FRAME GRIPS Magpul
FEATURES Action: Bolt Caliber: 6.5 Creedmoor Barrel Length: 16" Capacity: 10+1 Trigger: Two Stage Match Safety: Selector Switch OAL: 35.10"- 36.60" Weight: 6.30 lbs Stock Description: Folding Muzzle: Cherry Bomb Muzzle Brake Receiver Material: Aluminum Sights: None Barrel Description: Lightweight Threaded Twist: 1:7" Barrel Length Range: 16" to 16.99" Weight Range: 6 lbs to 6.99 lbs Hand: Right Hand Stock Finish Group: Black Metal Finish Group: Blued/Black